Fëmija në Ukrainë rrëqeth me deklaratën: Nuk dua të vdes, kur do mbarojë e gjithë kjo (VIDEO)

Ukrainasit u zgjuan mëngjesin e sotëm nën makthin e luftës, e cila prej tre ditësh ka përfshirë vendin.

Të tmerruar nga shpërthimet dhe situata e rëndë e krijuar në Ukrainë, janë edhe fëmijët, pasi kanë frikë nga vdekja.

Në një video e cila është ndarë në rrjetet sociale, po shkon botën. Një fëmijë nga Ukraina me lot në sy shfaqet duke thënë: Nuk dua të vdes, kur do të mbarojë e gjithë kjo.

Ku të shkojmë, ku të ikim” – thotë ajo.

Kategoritë
BotaLajme