Fenerbahçe kryeson pas javës 8. të superligës turke

Java 8. e superligës turke të futbollit përfundoi me takimin Fenerbahçe-Kasimpasa, ku vendasi fituan me rezultatin 2-1.

Pas kësaj fitoreje, Fenerbahçe hyri lidere me 19 pikë në pauzën për ndeshjet kombëtare.

Në vend të dytë është Trabzonspor me 18 pikë dhe në të tretin Besiktas me 17 pikë.

Rezultatet e ndeshjeve të javës 8. janë:

VAVACARS FATİH KARAGUMRÜK – MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK: 3-1

FRAPORT TAV ANTALYASPOR – ADANA DEMİRSPOR A.Ş.: 1-2

İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR – AYTEMİZ ALANYASPOR: 1-1

YUKATEL KAYSERİSPOR – TRABZONSPOR A.Ş.: 1-2

GÖZTEPE A.Ş. – GZT GİRESUNSPOR: 0-1

BEŞİKTAŞ A.Ş. – DEMİR GRUP SİVASSPOR: 2-1

ÖZNUR KABLO YENİ MALATYASPOR – ATAKAŞ HATAYSPOR: 0-2

GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. – ALTAY: 4-1

FENERBAHÇE A.Ş. – KASIMPAŞA A.Ş.: 2-1

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. – GALATASARAY A.Ş.: 2-3

Tabela e pikëve pas javës 8. të superligës turke:

Më poshtë vijon programi i ndeshjeve të javës 9. të superligës turke të futbollit:

E premte, 15 tetor 2021

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK – BEŞİKTAŞ A.Ş.

E shtunë, 16 tetor 2021

GZT GİRESUNSPOR – ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

DEMİR GRUP SİVASSPOR – FRAPORT TAV ANTALYASPOR

ADANA DEMİRSPOR A.Ş. – ÖZNUR KABLO YENİ MALATYASPOR

E diel, 17 tetor 2021

KASIMPAŞA A.Ş. – GÖZTEPE A.Ş.

GALATASARAY A.Ş. – İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR

ALTAY – VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK

TRABZONSPOR A.Ş. – FENERBAHÇE A.Ş.

E hënë, 18 tetor 2021

AYTEMİZ ALANYASPOR – YUKATEL KAYSERİSPOR

ATAKAŞ HATAYSPOR – GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.

Kategoritë
Sport