Fillon punimet Samiti për Demokraci në SHBA, nesër merr pjesë edhe Kosova

Nga sot i ka filluar punimet Samiti për Demokraci në Washingon të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në kuadër të agjendës tre ditore të këtij samiti, për sot mbahen pjesët me sesione.

Deri tani është duke u diskutuar për sigurinë dhe demokracinë në
media.

Në këtë samit i cili do të zhvillohet virtualisht nesër do të marrë pjesë edhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

Pjesëmarrës do të jetë 111 shtete, të gjitha me ftesë të presidentit të SHBA-së, Joe Biden.

Kategoritë
BotaLajme