Fillon takimi mes kryeministrit Kurti dhe senatorëve amerikanë

Senatorët amerikanë Jeanne Shaheen, Thom Tillis dhe Chris Murphy, kanë shkuar në një takim zyrtar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Takimi ka filluar para pak minutash, teksa mediat janë lejuar që të marrin pamje.

Shaheen, Tillis dhe Murphy përpara pak ditësh vizituan edhe Beogradin, të cilët një nga shqetësimet që ngritën më herët ishte ndikimi i Kinës dhe Rusisë në Serbi.

Kategoritë
LajmeVendi