FOTO/ Rusët hedhin raketa mbi shtëpinë e Zelenskyt

Bombardimet dhe raketat e hedhura nga rusët në Ukrainë nuk kanë lënë pa prekur as shtëpinë e presidentit ukrainas Volodomyr Zelensky.

Ka qenë Sergii Nykyforov i cili ka postuar në facebook dy foto ku shihet raketa ruse e hedhur në oborrin e shtëpisë së Zenskyt, por që fatmirësisht nuk kanë shpërthyer.

Kujtojmë që më herët u raportua për 3 atentate ndaj Zelenskyt, ndërsa vetë ky i fundit në ditët e para të luftimeve deklaroi se ai dhe familja e tij ishin objektivi numër një që rusit kishin si qëllim të leminonin./ Abcnews.al

Kategoritë
Lajme