Gazetari bëhet viral në rrjete sociale, raportoi në gjashtë gjuhë të ndryshme për situatën në Ukrainë

Një gazetar është bërë viral në rrjetet sociale, pasi që raportoi për situatën në Ukrainë në gjashtë gjuhë të ndryshme.

Philip Crowther, tashmë është bërë i “famshëm” në rrjetet sociale pasi që ka postuar një video ku tregoi aftësitë e tij gjuhësore.

Gazetari i Associated Press me qendër në Luksenburg, publikoi një video që përmban përmbledhjen e raportimeve të tij për Ukrainën në gjuhën gjermane, franceze, spanjolle, portugeze, angleze dhe gjuhën luksenburgase.

Më poshtë gjeni raportimin e tij:

Kategoritë
BotaLajme