Gërvalla para darkës joformale, tregon çfarë pret Kosova nga bisedat e sotme

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla po qëndron në Bruksel, ku sonte do të marr pjesë në darkën joformale, të thirrur nga Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell.

Në darkën joformale do të jenë edhe përfaqësues të tjerë të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Para darkës, Borrell tha se ajo pret bisedime për integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor në BE.

“Ne presim sot që të kemi bisedime të mira, me një perspektivë të mirë, për integrim më të shpejtë të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Besoj se kjo do të jetë e gjitha që ne do të bisedojmë sonte. Duam të bisedojmë shtruar dhe gjerë e gjatë për intergrim më të shpejtë të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian”, tha ajo

Kategoritë
LajmeVendi