Gjashtë pacientë po trajtohen për Covid-19 në QKUK dhe spitale

Gjashtë pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

Në raportin ditor të SHSKUK-së është njoftuar se po trajtohen dhe 4 pacientë post-COVID.

Nga dhjetë pacientët sa po trajtohen për COVID-19 në SHSKUK, 4 janë në oksigjenoterapi.

Në Klinikën Infektive në QKUK janë nëntë pacientë, ndërsa në Spitalin e Pejës është një pacient.

Kategoritë
LajmeVendi