Gjyqtari më i pasur në botë gjykon finalen e Euro 2020 mes Anglisë dhe Italisë – Mësohet se si Kuipers fitoi 13.4 milionë euro

Bjord Kuipers do të jetë holandezi i parë që gjykon finalen e Kampionatit Evropian, pasi UEFA njoftoi të enjten se ai do ta ndajë drejtësinë të dielën në Ëembley midis Anglisë dhe Italisë.

Kuipers është një gjyqtar 48-vjeçar, pasuria e të cilit vlerësohet të jetë 13.4 milionë euro.

Ai thuhet se i bëri paratë duke filluar zinxhirin e supermarketeve Jumbo Kuipers, i cili është një sponsor i shoferit të Formula 1, Max Verstappen.

Kategoritë
LajmeSport