Goditja e radhës: Pamje kur Ukraina rrëzon avionin luftarak të Rusisë

Këshilltarja e ministrisë së brendshme të Ukrainës, Pravda Gerashchenko, ka postuar në rrjetin socail Twitter videon e rrëzimit të një avioni luftarak rus Su-35, sipas Skynews.

Në video, shihet një avion, i cili ka marrë flakë dhe besohet se është rrëzuar nga forcat ukrainase.

Kategoritë
BotaLajme