Gol i Lewas dhe penallti e humbur e Morenos, çfarë emocionesh në Spanjë-Poloni (Video)

Polonia ka arritur t’i përgjigjet Spanjës dhe të shënojë golin e barazimit në minutën e 54 me Robert Lewandowski, që fitoi duelin Laporte dhe shënoi me kokë.

Spanjollët pas golit e ulën ritmin dhe Polonia ishte më e rrezikshme, duke goditur shtyllën me yllin e Bayern Munchen. Pak minuta më pas një shkelje në zonën e Suedisë ndaj Moratës dërgoi arbitrin në ekranin e VAR për të parë rastin.

Ka penallti dhe Gerard Moreno mori përgjegjësinë ta godasë dhe gaboi, duke humbur një rast flagrant për të kthyer avantazhin. Ndeshje plot emocione!

Kategoritë
Sport