Gridën e mbajnë prej krahu, Gjekmarkaj me sytë e skuqur, momenti kur deputetët e PD dalin nga selia

Si asnjëherë më parë seli e Partisë Demokratike u shndërrua sot në një arenë dhunë ku mbështetës të ish-kryeministrit Berisha goditën me gurë xhamat e dritareve dhe përdorën varretë, matrapik, trapanë e vegla të tjera për të hapur dyert e selisë blu.

LSA ka fiksuar momentet kur deputetët e PD-së, Agron Gjekmarkaj dhe Ferdinand Xhaferraj dalin nga selia blu me sy të skuqur.

PD kërkoi ndihmën e Policisë së Shtetit pasi po i rrezikohej jeta drejtuesve të lartë të saj, ndërkohë që forcat e rendit kanë ndërhyrë për të shpërndarë turmën me gaz dhe autobotet e ujit.

Kategoritë
LajmeRajoni