Gruaja ukrainase hedh një koktej mollotovi mbi tankun rus

Në rrjetet sociale është shfaqur një video që tregon civilët që marrin pjesë në mbrojtjen e Ukrainës kundër agresionit rus. Videoja tregon një grua duke hedhur një koktej molotov mbi një tank rus nga një makinë në lëvizje.

Gazetari Kiyiv Indenpendenta Ilija Ponomarenko ndau këtë video në llogarinë e tij zyrtare në Twitter me përshkrimin: “Rusët, a jeni të sigurt që dëshironi një luftë me këtë komb?”

Në video shihet një grua, e cila ndodhet në sediljen e pasagjerit të një makine që parakalon një tank rus, në një moment hap një dritare dhe hedh një koktej molotovi në drejtim të automjetit.
Pamjet tregojnë se flakët kanë përfshirë vemjet e tankut, si dhe mëngën e një gruaje e cila ishte e angazhuar me një koktej molotov. Nuk dihet ende se çfarë bëri ai pas largimit nga posti.

 

Kategoritë
BotaLajme