Hap pas hapi, nga Stambolli në Tiranë, dalin pamjet e reja të arratisjes së “Boss-it” turk

Mediat turke kanë publikuar imazhe të reja të arratisjes së bosit të kriptomonedhës turke Faruk Fatih Özer.

28-vjeçari akuzohet se mashtroi 400 mijë njerëz për 2 miliardë dollarë përmes shkëmbimit të tij të parave virtuale Thodex.

Imazhet e publikuara së fundmi tregojnë arratisjen e tij më 20 prill nga aeroporti i Stambollit për në aeroportin e Tiranës në Shqipëri.

17:15

Faruk Fatih Ozer arriti në aeroport me një veturë të zezë me targa DFC 567. Ai i dorëzoi makinën e tij shërbëtorit në portën numër 3 të aeroportit dhe mori çantën e shpinës në sediljen e pasme të makinës tjetër.

17:21

Ai eci në portën numër 3 dhe hyri në terminal.

17:45

Më pas u regjistrua në sportelin e biletave me numër M-18.

17:57

Ai bëri procedurat e tij të daljes nga numri i pasaportës në terminalin ndërkombëtar të nisjes.

19:27

Pasi u end për një kohë në zonën e pritjes, ai mori avionin për në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë, duke bërë një transaksion në portën e fluturimit C-4.

Turku i “Thodex” dyshohet se mashtroi më shumë se 400 mijë investitorë, të cilët kanë investuar aty, por nuk mundën të marrin paratë mbrapsht sepse kompania bllokoi veprimtarinë në mënyrë të papritur.

Faruk Fatih Ozer dyshohet se fshihet në Shqipëri dhe për këtë qeveria turke ka dërguar këtu një specialist të policisë, i cili ka bashkëpunuar me shtetin shqiptar për zbulimin e vendit ku ndodhet dhe arrestimin e tij.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet