Haris: Së shpejti operacione të reja të SHBA-ve në Kinës Jugore

Shtetet e Bashkuara të Amerikës së shpejti do të kryejnë operacione të reja për sigurimin e lundrimit të lirë në Detin e Kinës Jugore, ka bërë të ditur të mërkurën komandanti suprem i SHBA-ve në rajonin aziatik-pacifik, admirali Hari Haris.

I pyetur për operacionet e ardhshme, Haris ka thënë se ka marrë udhëzimet nga sekretari i mbrojtjes dhe komanda nacionale, transmeton Reuters. /kp/

Kategoritë
BotaLajme