Haxhiu: Prokurorisë Speciale do t’i shtohen edhe katër prokurorë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, njofton se Prokurorisë Speciale, departamentit për krime lufte do t’i shtohen edhe 4 prokurorë të rinj, 6 bashkëpunëtorë profesional dhe 2 përkthyes.

Ajo shton se adresimi i krimeve të luftës është prioritet i Qeverisë Kurti.

Postimi i saj i plotë:

Votimi në lexim të dytë i buxhetit, përveç tjerash do të fuqizojë kapacitetet e Prokurorisë Speciale.

Prokurorisë Speciale, departamentit për krime lufte do t’i shtohen edhe 4 prokurorë të rinj, 6 bashkëpunëtorë profesional dhe 2 përkthyes.

Adresimi i krimeve të luftës është prioritet i Qeverisë andaj do të punojmë shumë në këtë drejtim.

Kategoritë
LajmeVendi