Haxhiu takoi ambasadorin amerikan Hovenier, diskutuan për thellim të bashkëpunimit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, priti  sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Haxhiu duke i uruar mirëseardhje e informoi ambasadorin Hovenier, për prioritetet e Ministrisë së Drejtësisë dhe progresin e shënuar deri më tani dhe objektivat në këtë drejtim.

“Ambasadori Hovenier, e njoftoi Ministren Haxhiu për angazhimin e tyre në çështje të rëndësishme me fokus në sundimin e ligjit dhe qeverisja e mirë.

Të dy palët përgëzuan bashkëpunimin e ndërsjellë deri tani dhe ritheksuan gatishmërinë për të thelluar edhe më tutje këtë bashkëpunim në drejtim të forcimit të rendit kushtetues e ligjor në Republikën e Kosovës”, thuhet në njoftimin për media. /Telegrafi/

Kategoritë
LajmeVendi