Himni i Maqedonisë së Veriut në EURO 2020, shqiptarët nuk e këndojnë (Video)

Maqedonia e Veriut ka luajtur sot ndeshjen e parë në një Europian dhe në fillim të duelit me Austrinë u këndua edhe himni.

Ajo çka ra në sy ishte veprimi i futbollistëve me origjinë shqiptarë, që nuk e kënduan himnin.

Ata përfaqësojnë Maqedoninë e Veriut, por nga ana tjetër e respektojnë edhe himnin e Shqipërisë.

Nga minuta e parë luanin 4 futbollistë me origjinë shqiptare, duke nisur me Musliun, Alioskin, Ademin dhe Bardhin.

Kategoritë
Sport