Ibrahimovic: Rinovimi i kontratës varet nga Paolo Maldini

Zlatan Ibrahimovic tha se ai është i hapur për të zgjatur kontratën e tij në Milan nëse drejtori teknik Paolo Maldini e dëshiron një gjë të tillë.

Ibrahimovic ka shkëlqyer që kur u kthye në Milano për një aventur të dytë në janar të vitit të kaluar.

Ish-ylli i Manchester United dhe Paris Saint-Germain, kontrata e të cilit skadon në fund të sezonit, ka shënuar 14 gola në Serie A për të ndihmuar Milanin të renditet në pozitën e dytë, tre pikë larg rivalëve të qytetit Inter, përcjellë KosovaPress.

I pyetur për të ardhmen e tij, Ibrahimovic tha për “Che Tempo Che Fa” të RAI përmes RAI: “Nuk e di, le të shohim. Nëse Paolo dëshiron, unë jam gati.”.

“Sezoni është akoma i gjatë, kanë mbetur shumë lojëra. Ne gjithmonë luajmë për të fituar.”

Ibrahimovic ishte i pranishëm në fitoren e Milanit 2-0 në Hellas Verona të dielën.

“Unë jam Zlatan, ndiej përgjegjësi dhe ndjehem si një drejtues. Kjo skuadër është e vetmja që më bëri të ndjehem i entuziazmuar. Unë dua të jap mësim, dua të jem një udhëzues,” shtoi ai.

“Kur them diçka, ata të tjerët janë si: ‘Ok, ne po e bëjmë’. Sot doja të isha në Verona, e ndjeva brenda. Kur kaloj një ditë pa ta është sikur të rri pa djemtë e mi”, tha në fund Ibrahimovic.

Kategoritë
Sport