“Incidenti” i parë! Ja çfarë ndodh në nisje të takimit mes delegacionit ukrainas dhe atij rus

Ka nisur prej disa minutash raundi i dytë i diskutimeve mes delegacionit ukrainas dhe atij rus. Takimi ka nisur jo pa ‘incidente’.

Sapo delegatët ukrainas kanë hyrë në vendin e takimit me delegatët rus, ka nisur dhe takimi i duarve mes palëve.

Por ajo që është bërë virale në rrjet është momenti kur Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës, në një moment ‘ngec’ ti japë dorën përgfaqësuesit rus.

Kjo jo për faktin e mungesës së dëshirës, por për shkak të ngatërresës së duarve të delegatëve me njëri-tjetrin.

Kategoritë
BotaLajme