Instagrami biznes më vete për futbollistët, çfarë fitimesh për Xhakën e Shaqirin!

Futbolli është një sport shumë i dashur dhe ka fansa pafund në gjithë botën. Futbollistët kanë miliona fansa në rrjetet sociale dhe i kanë shndërruar në biznes të mirëfilltë.

Dy shqiptarë, që bëjnë pjesë në arenën më të madhe të futbollit, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri fitojnë shuma të konsiderueshme nga postimet e sponsorizuara.

Xherdan Shaqiri ka më shumë se 2.6 milion ndjekës në Instagram dhe sipas kompanisë zvicerane së reklamave, Gamme, sulmuesi i Liverpool fiton 121 mijë dollarë me një postim të sponsorizuar.

Jo shumë pas qëndron Granit Xhaka, ylli i Arsenal. Mesfushori dhe kapiteni i Zvicrës numëron 2 milionë ndjekës në Instagram dhe përfiton rreth 110 mijë dollarë nga një

Kategoritë
Sport