Interi luan ndaj Sassuolos për t’u konfirmuar si pa konkurenc në luftën për titull

Perveq Juventusit dhe Napolit, edhe Interi dhe Sassuolo do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:45 për ta zhvilluar këtë ndeshje e cila ishte shtyrë për shkak të rasteve me coronavirus, përcjellë KosovaPress.

Me një fitore eventuale, “Neroazzurrët” do të shkëputeshin në 11 pikë ndaj Milanit që renditet në vendin e dytë.

Këto janë formacionet zyrtare:

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Darmian; Hakimi, Gagliardini, Barella, Eriksen, Young; Lukaku, Lautaro Martinez.

SASSUOLO (4-2-3-1): Advice; Toljan, Chiriches, Marlon, Rogerio; Obiang, Lopez; Traore, Djuricic, Boga; Raspadori. Coach:

Kategoritë
Lajme