Interi me ide të re për të ardhmen e Eriksen, propozohet një shkëmbim interesant

Sipas Tuttosport, Interi po konsideron një marrëveshje shkëmbimi midis Christian Eriksen dhe Lucas Torreiras.

Gazeta me bazë në Torino pretendon se “Nerazzurrë” duhet të nënshkruajnë me një rezervë për Marcelo Brozovic dhe po konsiderojnë një lëvizje për të huazuarin e Arsenalit i cili u bashkua me Atletico Madridin në një marrëveshje të përkohshme verën e kaluar.

Torreira, një ish-mesfushor i Sampdorias, gjithashtu ka qenë i lidhur me Fiorentinën dhe Torinon.

Antonio Conte kishte vendosur Eriksenin në një pozicion të playmakerit kundër Fiorentinës javën e kaluar, por danezi mbeti në stol për 90 minuta kundër Juventusit të Dielën dhe disa raporte në Itali konfirmojnë se “Nerazzurrët” janë të gatshëm ta shesin atë.

26-vjeçari ka 14 paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon, ndërsa Torreira ka luajtur 13 ndeshje në “Ëanda Metropolitano”.

Bisedimet midis Interit dhe Arsenalit nuk kanë filluar ende, por Eriksen mund të kthehet në Premier League si huazim, me kusht që klubi i tij i ri të paguajë pagën e tij të plotë.

Kategoritë
Sport