Ish-deputeti i AAK-së – Kurtit: A po të kujtohet shoku Albin, tash as taksë e as reciprocitet

Zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Gazmend Syla, i ka kujtuar edhe një herë kryeministrit Albin Kurti, taksën 100 për qin që e kishte vënë ish kryeministri Ramush Haradinaj.

Syla ka postuar një video përmbledhje ku paraqiten të mirat që ka sjell taksa 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe atyre boshnjake.

“A po të kujtohet shoku Albin. Tash as taksë e as reciprocitet”, ka shkruar ai në Facebook.

Kujtojmë se ky reagim i Sylës ka ardhur pas deklaratës së minisdtres Hajdari për largimin e reciprocitetit.

Kategoritë
LajmeVendi