Ish-sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo humb 40 kilogramë

Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ndau sekretet e suksesit të tij në humbjen e peshës.

Duke folur për New York Post, Pompeo i tha gruas së tij, Susan Pompeo, “ajo ditë është sot” të nesërmen, kur pa se peshonte 136 kilogramë më 14 qershor të vitit të kaluar.

Duke thënë se ai vendosi të bënte më të mirën për të humbur peshë, Pompeo tha: “Fillova të ushtrohem. Ushtroja pothuajse çdo ditë dhe haja siç duhet. Edhe peshat filluan të bien.” tha.

Pompeo, 58 vjeç, tha se kishte ndërtuar një palestër në bodrumin e shtëpisë së tij: “Unë u përpoqa të vija këtu 5 ose 6 herë në javë dhe të ushtrohesha për gjysmë ore. Nuk ishte aq shkencore. Unë nuk kam punuar me një trajner apo dietolog. Isha vetëm”. tha.

Në fakt, gjatë gjithë jetës sime kam luftuar për të humbur peshë”, tha Pompeo, duke shtuar se duhet gjetur mendësia e duhur për t’u bërë më i shëndetshëm.

Duke thënë se ai humbi më shumë se 40 kilogramë në 6 muaj, Pompeo tha: “Për mua, ka të bëjë me ta bërë atë siç duhet dhe të jem mjaft i disiplinuar”. tha ai.

Kategoritë
LajmeVendi