Ish-spiunja e Putinit: Jam trajnuar se si përmes seksit mund të nxjerri informacionet sekrete nga burrat

Si diçka nga filmi më i çmendur i spiunazhit që keni parë ndonjëherë, ata porositën nga Sun pasi folën me rusen Alia Rosa (37).

Ajo pretendon se në akademinë ushtarake në Moskë është futur në moshën 18-vjeçare, ku është stërvitur si spiune për disa vite dhe më pas ka qenë “bacil” në fushë.

“Gjyshi im u nderua për pjesëmarrjen e tij në Luftën e Dytë Botërore. Ai është një nga heronjtë e kombit tonë. Ushtria ka qenë gjithmonë shumë e rëndësishme për familjen time”, thotë Alia.

Në stërvitjen ushtarake, ajo mësoi bazat e arteve marciale, provimet, si dhe trajtimin e armëve.

“Pas kësaj kam punuar si agjent në aksione kundër trafikut të qenieve njerëzore dhe droge. Më pas më kanë thirrur nga anash mua dhe disa vajza”, thotë Alia, e cila tani punon si agjente PR, përcjell 24sata.hr.

Në atë trajnim special, ata i mësuan të joshin dhe të manipulojnë.

“Ne kishim edhe trajnime speciale për seksin. Jo për sa i përket manualeve apo librave, por na tregonin se si të bënim cilin veprim. Ata na mësuan se si mund të përdorim pamjen tonë për të nxjerrë sa më shumë informacion nga personi i interesuar. Seksi është shumë e rëndësishme në këtë. Nëse je i suksesshëm në joshje, por më pas kur të shkosh në shtrat zhdukesh, burri nuk do t’ju japë kurrë sekretet e tij për të cilat keni ardhur”, përfundon Alia.

Ajo tregon gjithashtu se si u arratis nga Rusia pasi mafiozët, shefi i të cilëve ra në dashuri me të, tentuan ta vrisnin. Ajo u infiltrua në një grup kriminal dhe pas disa veprimesh u gjend në shënjestër të gangsterëve. Kjo është arsyeja pse ajo duhej të ndryshonte emrin e saj. Ndërsa ajo vetë ka kaluar nëpër trajnime për spiunazh, ajo mendon se e di se çfarë ka në kokën e Putinit.

“Gjëja më e rëndësishme është që ne jetojmë jetë të dyfishtë. Nëse ju dërgojnë të luani një mësues diku, për shembull, ju bëheni ai mësues. Vetëm atëherë, kur një person është 100 për qind brenda, aksioni mund të jetë i suksesshëm. Shikoni Putinin foto. Hipur një kalë pa bluza, peshkim, zhytje … Është si James Bond. Është një markë. Të gjithë rusët duan të jenë të tillë. Njerëzit e respektojnë dhe e admirojnë atë. Si të arrini që t’ju mësojnë në shkollat ​​ushtarake për agjentë sekretë”, shton Alia.

Ai thotë se ka ende të afërm në Rusi, por nuk e mbështet luftën. Ndonëse ajo i ka servirur edhe disa foto të saj nga shërbimi, gazetarët e Sun nuk kanë mundur të verifikojnë të gjitha pretendimet e gruas atraktive ruse./Gazetaere

Kategoritë
BotaLajme