Jeruzalem: Vajza 12 vjeçare u rrah brutalisht nga policia izraelite (Video)

Derisa sytë e gjithë botës janë te lufta mes Rusisë dhe Ukrainës, një tjetër persekutim po ndodh në Jeruzalem, kryeqytetin e Izraelit, ushtarët izraelitë vazhdojnë sulmet e tyre ndaj palestinezëve.

Një vajzë 12 vjeçare është rrahur brutalisht nga një ushtar izraelit, i cili vendosi fëmijën nën krah, e dhe goditi vazhdimisht kokën e vajzës.

Njerëzit përreth, të cilët ishin në një panik të madh përballë asaj që ndodhi, donin të ndërhynin për situatën, por nuk ia dolën dot. Ushtarët u përgjigjën me shkopinj./Gazetaere

Video

Kategoritë
BotaLajme