Joe Biden përdrodhi kyçin e këmbës duke luajtur me qenin e tij

Biden rrëshqiti të shtunën teksa luante me Major, një nga dy qentë e tij, dhe përdrodhi kyçin e këmbës.

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden përdrodhi kyçin e këmbës teksa luante me qenin e tij dhe ka të ngjarë se do të mbajë çizme për ecje “për disa javë”, tha të dielën mjeku i tij.

Dr. Kevin O’Connor, drejtor i mjekësisë ekzekutive në GW Medical University Associates, në një deklaratë tha se rrezet X nuk treguan ndonjë frakturë të dukshme, por kontrolli i tij klinik garantoi imazhe më të hollësishme.

O’Connor tha se një skanim i tomografisë së kompjuterizuar (CT) konfirmoi “thyerje të vogla të” të “kockave kuneiforme anësore dhe të ndërmjetme të Bidenit, të cilat janë në mes të këmbës”.

“Parashikohet se do të kërkojë një çizme për ecje për disa javë”, shtoi O’Connor.

Biden rrëshqiti të shtunën teksa luante me Major, një nga dy qentë e tij, dhe përdrodhi kyçin e këmbës, njoftoi ABC News.

78-vjeçari do të marrë detyrën pas inaugurimit të tij më 20 janar, pasi fitoi garën presidenciale të 3 nëntorit ndaj presidentit Donald Trump me më shumë se 6 milionë vota epërsi.

Kategoritë
BotaLajme