John Travolta dhe “shtëpia e ëndrrave”

John Travolta vendos pronën e tij me madhësi hoteli ‘Maine’ (duke u mburrur me 20 dhoma gjumi dhe e vendosur në 48 hektarë) në treg për $ 5 milion…30 vjet pasi e bleu pallatin me gruan e ndjerë Kelly Preston.

John Travolta ka nxjerrë në treg pallatin Maine me sipërfaqe 10,830 metra katrorë që ai zotëronte me gruan e ndjerë Kelly Preston për 5 milion dollarë – 30 vjet pasi çifti bleu pronën e gjerë.
Aktori 67-vjeçar dhe Kelly, e cila vdiq në korrik në moshën 57 vjeç, pasi luftoi në heshtje me kancerin e gjirit për dy vjet, shtuan shtëpinë në portofolin e tyre të pronave më 1991.

E vendosur në ishullin ekskluziv të Islesboros, vendbanimi i madh i ka 20 dhoma gjumi, 7.5 banjo dhe shtrihet në 48 hektarë tokë – e cila u ka siguruar yjeve hapësirë të bollshme për të pritur familjet e tyre gjatë pushimeve.

E ndërtuar në vitin 1903 nga Peabody dhe Stearns, rezidenca me 42 dhoma ka stil prej një pallati anglez, duke përfshirë një rrugë gjithëpërfshirëse me zhavorr, kështu duke i dhënë asaj një pamje madhëshore.

Katërmbëdhjetë dhoma gjumi për mysafirët në katin e dytë të shtëpisë trekatëshe ndajnë katër banjo, ndërsa kati i fundit është shndërruar në diçka si një shesh lojrash fantastike për fëmijë.

Në katin e tretë janë një teatër së bashku me skenën, një bibliotekë, një lloj restoranti (kuzhinë) dhe një klasë. Për më tepër, ka katër dhoma gjumi të titulluara, ku përfshihen dhoma e quajtur Piter Pam dhe dhoma e quajtur Princesha.

Dhe, sigurisht, shtëpia ka një pishinë të hapur për not, e përkryer për mysafirët që të argëtohen gjatë muajve të verës.

John dhe Kelly u takuan në filmin e vitit 1989 ‘Ekspertët’ dhe filluan takimet; ai i propozoi në prag të Vitit të Ri 1990, në Hotel Palace në Gstaad, Zvicër.

Çifti u martua më 5 shtator 1991; në kohën kur ajo ishte dy muajshe shtatzënë me fëmijën e tyre të parë, Jett. Ata u martuan për herë të dytë në SHBA më 12 shtator në Daytona Beach, Florida.

 

 

Kategoritë
LajmeTë ndryshme