Juventusi triumfon pastër ndaj Bolognas

Juventusi është këndellur pas barazimit ndaj Venezias xhiron e kaluar dhe ka fituar pastër 0:2 në udhëtim ndaj Bolognas.

Nga një gol në secilën pjesë mjaftoi për “Zonjën e Vjetër” për të marrë tri pikët në udhëtim.

Ishte Alvaro Morata i cili realizoi golin e epërsisë fillestare në minutën e gjashtë të ndeshjes.

Në pjesën e dytë u shënua edhe një gol.

Ishte Juan Cuadrado që shënoi në minutën e 69-të, pas asistimit të Moratas.

Me këtë fitore, Juventusi ngjitet në vendin e gjashtë me 31 pikë, pesë më pak se zona Champions.

Kategoritë
LajmeSport