Kërcënohët DJ i famshëm pretendohet se infektoi me Covid Messi-n

Që kur u mësua se Lionel Messi është me koronavirus, në Argjentinë ka pasur disa reagime në kërkim të “fajtorit”. Fer Palacio, DJ dhe miku i Messit është i dyshuari i parë dhe situata është e tillë që ai madje duhet të mbrohet publikisht.

Rreth 15 kilometra nga Rosario, në qytetin e Funes, në lagjen private të Miraflores, Lionel Messi ndodhet në izolim dhe nuk do të mund të luajë për disa kohë për PSG-në.

Në një moment fajtor është cilësuar edhe DJ i famshëm argjentinas Fer Palacio, madje ka marrë edhe kërcënime. Përkatësisht, Palacio është fotografuar me Messin në një festë Krishtlindjesh dhe shumë kanë menduar se ai ia ka transmetuar virusin argjentinasit të famshëm.

Situata ka arritur deri aty sa vetë DJ ka postuar në Instagram.

“Më dërguan shumë mesazhe. Unë jam në trend në Twitter sepse Messi ishte pozitiv . Më thonë se e infektova. Madje më quajtën vrasës. Kam marrë shumë mesazhe private të vrazhda. E vërteta është Unë nuk jam i infektuar dhe tani po ju tregoj rezultatin e testit”, tha Fer Palacio në një videomesazh, ndërsa shkruante në Twitter se “Unë nuk e infektova Messin”.

Lista e lojtarëve të infektuar nuk përfundon me superyllin parisien, pasi ndeshja e sotme e Kupës së Francës që PSG po zhvillon kundër Vannes nuk do të mund të shkojë te Juan Bernat, Sergio Rico dhe Nathan Bitumazala. Klubi njoftoi se të gjithë lojtarët pozitivë u transferuan menjëherë në izolim. Një anëtar i stafit të ekspertëve ishte gjithashtu i infektuar.

Kampionati francez luhet për gjashtë ditë dhe me siguri që sulmuesi argjentinas do të kalojë të paktën një xhiro me ndeshjen e nesërme në Kupë./gazetaere

Kategoritë
Sport