Këto janë lagjet që do të dezinsektohen sonte në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se dje në kryeqytet ka filluar dezinsektimi hapësinor.

Ahmeti ka thënë se për gjashtë mbrëmje me radhë pritet të dezinsektohen lagjet e ndryshme të zonës urbane dhe rurale të Prishtinës.

Postimi i plotë:

Dezinsektimi hapësinor në Komunën e Prishtinës ka filluar dje, duke u nisur nga lagjet Pejton, Aktash, Parku i qytetit, Qendra e qytetit, Vellushë, Tophane, lagjja e Muhaxherëve dhe tek Vneshtat.

Për gjashtë mbrëmje me radhë pritet të dezinsektohen lagjet e ndryshme të zonës urbane dhe rurale të Prishtinës. Komuna e Prishtinës është duke monitoruar tërë procesin, dhe falenderon të gjithë qytetarët për bashkëpunimin e deritanimë.

Sot, dezinsektimi do të vazhdojë nga ora 19:30 në lagjet Ulpianë, Dardani, Arbëri, Shkabaj, zona Industriale dhe Kazerma “Adem Jashari”.Plani për dezinsektim, për ditët në vijim, është publikuar tashmë në faqen zyrtare të Komunës së Prishtinës.

Kategoritë
LajmeVendi