Kjo është gjendja e 12 vjeçarit i cili u sulmua nga qentë endacakë (Video)

12-vjeçari në Turqi, i cili u kafshua  nga qentë endacak rreth një muaj më parë, deri më tani i është nënshtruar 9 ndërhyrjeve kirurgjikale. Ai do  t’i nënshtrohet edhe 7 operacioneve të tjera.

Enes Koca, me banim në lagjen Pursaklar të Ankarasë, u sulmua nga rreth 10 qen endacakë

Enes, i cili mbeti i plagosur rëndë, u dërgua në spitalin e qytetit të Ankarasë dhe iu nënshtrua 9 operacioneve.

Djali i cili kishte shenja kafshimi në të gjithë trupin, i prenë plotësisht një nerv në këmbën e majtë, ndërsa në të njëjtën kohë i shkatërruan lëkurën e kokës.Kryemjeku Prof. Dr. Emrah Şenel tha se Koca, i cili po trajtohet, i ka mbijetuar rrezikut të rrezikshëm për jetën dhe se do t’i nënshtrohet edhe rreth 6-7 operacioneve të tjera./Gazetaere

Kategoritë
LajmeTë ndryshme