Klubet turke e duan Muriqin

Sulmuesi kosovar pritet të largohet gjatë verës nga Lazio, mund të rikthehet në Superligën turke

Vedat Muriqi nuk ka arritur të lërë gjurmë në futbollin italian.

Sulmuesi kosovar ka përfunduar shpesh në bankinë tek Lazio, por edhe atëherë kur i është dhënë rasti nuk e ka treguar veten.

Për këtë arsye, mediat italiane raportojnë se përfaqësuesi kosovar mund të largohet nga kryeqyteti italian në fund të sezonit.

Prizrenasi luajti me sukses në Rizespor dhe Fenerbahçe para se të përfundonte në Serie A.

Mediat turke raportojnë se dëshira e futbollistit është të rikthehet tek Fenerbahçe.

Mirëpo, në garë për sulmuesin shtatlartë është futur edhe klubi tjetër nga Stambolli, Besiktas.

Ky klub e ka bërë gati një ofertë, me të cilën do të mundohet ta bind Lazion që t’ia shesë futbollistin e padobishëm.

Por, pasi çmimi i kartonit të lojtarit është i shtrenjtë, Besiktasi po e mendon edhe planin për huazimin e tij.

Deri në fund të sezonit aktual kanë mbetur edhe pak javë.

Më pas do të zbulohet përfundimisht e ardhmja e Vedat Muriqit.

Kategoritë
Sport