Konjufca, ngushëllon familjen Berisha

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka ngushëlluar familjen Berisha, për vdekjen e artistes dhe regjisores së njohur, Burbuqe Berisha.

Në telegramin e ngushëllimit thuhet:

“E nderuar familje Berisha,

Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e familjares tuaj, punëtores së dalluar të artit e të kulturës dhe regjisores së njohur, Burbuqe Berisha.

Ndarja e hershme nga jeta e Burbuqes do të lë zbrazëti të pakompensueshme në artin teatral dhe kinematografinë e Kosovës.

Ndërsa, puna e palodhshme dhe trashëgimia e saj artistike do të mbeten frymëzim dhe shembull për brezat e ardhshëm.

Bashkëndjejmë dhimbjen e madhe me familjen, miqtë, bashkëpunëtorët dhe mbarë komunitetin artistik.

Në emër të Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, ju lutem pranoni ngushëllimet më të sinqerta.

U prehtë në paqe!”.

Kategoritë
LajmeVendi