Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova U21 e ka mundur 2-1 Shqipërinë U21 në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U21.

Pas tre humbjeve radhazi, të zgjedhurit e Michael Nees i kanë dhënë fund rezultateve negative ndaj Shqipërisë U21.

Dardanët arritën të triumfojnë 2-1 me një gol të shënuar në minutat e fundit nga Sejdiu, derisa më herët kishte shënuar Krasniqi për Kosovën dhe Karrica për Shqipërinë.

Kosova e mundi Shqipërinë atëherë kur Kuqezinjtë kishin nevojë shumë për pikë, pasi qëndrojnë shumë më mirë në renditjen e Grupi G.

Shqipëria U21, që kishte shansa shumë të mirë që të kualifikohet në Kampionatin Evropian U21, tani, edhe pse edhe shumë lojë deri në fund, është vështirësuar rruga paksa.

Kuqezinjtë janë në vendin e tretë me nëntë pikë, një më pak se Anglia, por këta të fundit kanë dy ndeshje më pak të zhvilluar.

Kategoritë
LajmeSportVendi