Kritikoi Putinin, gjendet pa shenja jete vajza 23 vjeçare

Pas deklaratave për Vladimir Putinin, rezultoi se modelja ruse, e zhdukur prej një viti, ishte vrarë. Vedler u vra nga ish e dashura e tij dhe u hodh në pyll në një valixhe.

Modelja 23-vjeçare Gretta Vedler, e cila jeton në Rusi, bëri kritika për presidentin rus Vladimir Putin nga llogaria e saj në rrjetet sociale vitin e kaluar.

Modelja e re përdori shprehjet “Ai është psikopat” për Vladimir Putin dhe ishte në axhendën e vendit me këto fjalë.

Gretta Vedler u zhduk papritur në janar 2021.

Me njoftimin e ish-të dashurës së Vedler, Dmitry Korovin, trupi i vajzës së re u gjet në një valixhe në një pyll 400 kilometra larg Lipetsk.

 

Kategoritë
BotaLajme