Kryediplomati turk dhe ai italian zhvillojnë bisedë telefonike

Sipas burimeve diplomatike, Çavuşoğlu dhe Di Maio biseduan për çështjet mbi Bashkimin Evropian (BE), Qipron, Mesdheun Lindor, Libinë dhe marrëdhëniet dypalëshe

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij italian, Luigi Di Maio, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas burimeve diplomatike, Çavuşoğlu dhe Di Maio biseduan për çështjet mbi Bashkimin Evropian (BE), Qipron, Mesdheun Lindor, Libinë dhe marrëdhëniet dypalëshe.

Kategoritë
BotaLajme