Kurti e Konjufca bashkë me ministrat në përkrahje të Arben Vitisë

Kryeministri Albin Kurti dhe kreu i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca të hënën kanë takuar qytetarët në sheshet e Prishtinës, bashkë ma kandidatin për kryetar Arben Vitia, raporton Ekonomia Online.

Krahas tyre në përkrahje të Vitisë kanë dal edhe ministrat, Xhelal Sveçla, Arbërie Nagavci, Albulena Haxhiu dhe Faton Peci.

Ai u prezantoni kryeministrit dhe qytetarëve në detaje të plan-programin e tij qeverisës për kryeqytetit.

Kategoritë
LajmeVendi