Kurti lojtarëve të Kosovës: Mos lejoni asgjë të ju shpërqendrojë, ejani në shtëpi fitimtarë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se është i ngazëllyer për ndeshjen e sotme futbollistike, Kosovë-Spanjë.

Kurti tha se është i ngazëllyer për ekipin që e përfaqëson Republikën e Kosovës, duke thënë se s’duhet lejuar asgjë që t’i shpërqendrojë, transmeton lajmi.net.

“Dy shtete, Kosova dhe Spanja do të luajnë për kualifikimet për Kupën e Botës sonte dhe unë jam i ngazëllyer për ekipin tonë, që përfaqëson Republikën e Kosovës. Mos lejoni asgjë të ju shpërqëndrojë, na bëni krenar dhe ejani në shtëpi fitimtarë”, shkroi Kurti.

Kategoritë
LajmeSport