Kurti pret në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Kroacisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Kroacisë Gordan Grlic-Radman.

Pas këtij takimi të dy nuk do të deklarohen për medie, por që ministri kroat ka folur pas takimit që pa pasur me homologen, ministren Donika Gërvalla.

Ai ka thënë se është kundër ndryshimit të kufijve dhe se përkrah dialogun me Serbinë dhe heqjen e vizave.

Kategoritë
LajmeVendi