Kush është përkthyesja që Putin përdori si “armë sekrete” për të tërhequr vëmendjen e Trump në 2019

Daria Boyarskaya është vajza ruse, që po bën xhiron e mediave vendase dhe jo vetëm. Gjithçka nisi kur Vladimir Putin e përdori si një “armë sekrete” për të tërhequr vëmendjen e ish-Presidentit amerikan Donald Trump, në bisedimet që ata patën në Samitin e G20 në 2019.

Gjithcka bëhet e ditur përmes librit të botuar nga ish-zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë,  Stephanie Grisham, i cili do të dalë në treg më 5 tetor.

Sipas britanikes ” Daily Mail “, Daria Boyarskaya u punësua nga presidenti rus jo për rolin e saj si përkthyese në takimin e krerëve të shteteve në Osaka, Japoni, por për kualifikimet e saj fizike.

Misioni i vajzës ruse ishte të zgjonte presidentin e 45 -të të Shteteve të Bashkuara, siç shkruan Grisham në librin e saj të ri.

Në takimin Putin-Trump në 2019, Daria veshi një kostum blu dhe flokët e saj të gjatë të zinj i ranë pa kujdes mbi supet e saj.

Në mediat sociale, Boyarskaya thotë se punon për Asamblenë Parlamentare të OSBE -së dhe Ministrinë e Jashtme Ruse. Edhe pse gjatë takimit, përkthyesja ruse ishte veshur duke u përmbajtur normave, në faqet e rrjeteve sociale ajo pozon rroba minimale.

Në njërën fotografi, ajo ka veshur një fustan transparent me rruaza ndërsa në një tjetër, ajo pozon me thonj të kuq, një fustan lëkure me një dekolte të guximshme ndërsa qafa e saj është zbukuruar me zinxhirë ari.

Kategoritë
BotaLajme