Lajçak: Patëm diskutime intensive me Besnik Bislimin e Petar Petkoviqin

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë thotë se ka pasur diskutime intensive me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi dhe negociatorin nga Serbia, Petar Petkoviq.

Këtë e bëri të ditur Lajçak nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter.

Lajçak ka thënë se po zhvillohen diskutime për një sërë temash konkrete.

“Diskutime intensive me dy kryenegociatorët, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq për një sërë temash konkrete po zhvillohen sot në Bruksel”, ka shkruar Lajçak.

Takimin e parë me Lajçakun e ka pasur Besnik Bislimi, zëvëndëskryeministër i Kosovës.

Menjëherë pas tij, Lajçak ka nisur takimet me delegacionin e Serbisë, të udhëhequr nga Petar Petkoviq.

Takimin e parë me Lajçakun e ka pasur Besnik Bislimi, zëvëndëskryeministër i Kosovës.

Menjëherë pas tij, Lajçak ka nisur takimet me delegacionin e Serbisë, të udhëhequr nga Petar Petkoviq.

Kategoritë
LajmeRajoni