Lajçak viziton Odën Ekonomike të Kosovës

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka pritur në takim emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak

Lajçak po qëndron në Kosovë për një vizitë tre ditore.

Ndryshe, Lajçak është takuar gjatë ditës me partitë opozitare, ku tha se ka kërkuar mbështetjen e tyre në procesin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradin.

Kategoritë
LajmeVendi