“Leku letër” në Turqi, dhëndri mbulohet nga paratë, nuk i mban dot e kërkon ndihmë (Video)

Tradita në dasmat turke kërkon nga të ftuarit që ti vendosin para ose flori nuses dhe dhëndrit mbi fustan dhe kostum përkatësisht.

Por mesa duket dasmorët kësaj here e kanë tepruar pak.

Siç shihet edhe në video dhëndri është tejmbushur me para dhe për këtë arsye ai ka kërkuar ndihmën e miqve të tij, të cilët menjëherë u ofruan që të vendosen kartëmonedhat edhe në kostumet e tyre.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme