Liga e Kombeve, Shqipëria përballë Rusisë

Është duke u hedhur shorti për fazën e parë të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve në Nyon, të Zvicrës.

Kosova do të jetë në C2, bashkë me Qipron apo Estoninë, Greqinë dhe Irlandën Veriore.

Ndërkohë Shqipëria është pozicionuar në grupin B2 dhe do të ketë në grup Islandën, Rusinë dhe Izraelin.

Ndeshjet do të luhet në qershor dhe shtator të vitit 2022:

Liga A

Grupi 1: Austria, Kroacia, Danimarka, Franca.

Grupi 2: Çekia, Zvicra, Portugalia, Spanja.

Grupi 3: Hungaria, Anglia, Gjermania, Italia.

Grupi 4: Uellsi, Polonia, Holanda, Belgjika.

Liga B

Grupi 1: Armenia, Irlanda, Skocia, Ukraina.

Grupi 2: Shqipëria, Izraeli, Rusia, Islanda.

Grupi 3: Mali i Zi, Rumania, Finlanda, Bosnja-Hercegovina.

Grupi 4: Sllovenia, Serbia, Norvegjia, Suedia.

Liga C

Grupi 1: Ishujt Faroe, Lituania, Luksemburgu, Turqia.

Grupi 2: Qipro/Estonia, Kosova, Greqia, Irlanda e Veriut.

Grupi 3: Kazakistani/Moldavia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Sllovakia.

Grupi 4: Gjibraltari, Gjeorgjia, Maqedonia e Veriut, Bullgaria.

Liga D

Grupi 1: Letonia, Andorra, Kazakistani/Moldavia, Lihtenshtajni.

Grupi 2: San Marino, Qipro/Estonia, Malta.

Kategoritë
LajmeSport