Luftë mes Man City dhe Liverpool për talentin e PSV

Cody Gakpo ka rënë në radarin e klubeve të Premierligës.

Manchester City dhe Liverpool kanë nisur bisedimet për nënshkrimin e mundshëm me yllin e PSV, Cody Gakpo, sipas Voetbal International.

22-vjeçari vlerësohet mbi 40 milionë euro dhe ka edhe tri vite kontratw me PSV.

PSV dëshiron ta zgjasë këtë marrëveshje deri në vitin 2026, por Gakpo dëshiron të transferohet në një nga klubet më të mëdha të Evropës gjatë verës, me Cityn dhe Liverpoolin që janë të gatshëm ta rrëmbejnë sulmuesin anësor.

Kategoritë
LajmeSport