Majlinda Kelmendi në gjysëmfinale, mposht rusen Alenya Kuznetsova

Majlinda Kelmendi në kategorinë 52 kilogram ka arritur që ta mposht rusën Alenyz Kuznetsova.

Në Grand Slamin e Tel Avivit, Majlinda Kelmendi po tregon fytyrën e saj të vërtetë të kampiones, duke fituar edhe një herë tjetër, shkruan lajmi.net.

Fitoren e parë Majlinda e arriti ndaj Annika Wufel, ndërsa tani ka mposhtur edhe Alenyan.

Në këtë garë, Kosova po përfaqësohet edhe nga Akil Gjakova dhe Laura Fazliu.

Të dy duelet e fituara, Majlinda i ka arritur përmes IPPONit dhe tani ka kaluar në gjysëmfinale.

Kategoritë
Sport