Manchester United konfirmon se përforcimet nga Atalanta do të mbërrijnë së shpejti

Manchester United së shpejti do të marrë përforcime nga Atalanta, dhe bëhet fjalë për 18-vjeçarin Amad Dialo.

Të dy klubet ranë dakord për transferimin e futbollistit të ri në tetor, për shumën prej 21 milionë eurosh, të cilat mund të dyfishohen nëse ai humbet të gjithë potencialin e tij në “Old Trafford”.

Manchester United mposhti Aston Villa 2-1 në stadiumin e tyre të premten në mbrëmje, dhe menaxheri Ole Gunnar Solskjaer tha se ai ishte “shumë i emocionuar” për ardhjen e Dialo.

“Ne kemi mbaruar gjithçka në lidhje me dokumentet, nuk shoh ndonjë pengesë që ai të jetë me ne së shpejti. Ai po vjen shumë shpejt. Unë jam shumë i ngazëllyer për këtë, ai ka treguar se çfarë cilësie ka shumë herë deri më tani,” tha norvegjezi.

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë luajti vetëm pesë ndeshje këtë sezon, duke shënuar një gol, në debutimin e tij me Udinesen në tetor.

“Sigurisht që ai duhet të mësojë të luajë në Angli, ky është një nivel tjetër i futbollit. Ne do t’i japim kohë për t’u zhvilluar. Ne gjithmonë shikojmë në planin afatgjatë dhe kjo është një gjë e shkëlqyeshme. Ne kemi qëllime që mund të jenë zgjidhje afatgjata për klubin”, tha Solskjaer.

Kategoritë
Sport