Maqedoni e Veriut, 577 raste të reja dhe 30 viktima nga COVID-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i vdekjeve nga COVID-19 po ashtu është rritur në 6.214, me 30 viktima të regjistruara brenda ditës së fundit

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 577 raste të tjera me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me këtë virus në vend ka arritur në 182.450, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i vdekjeve nga COVID-19 po ashtu është rritur në 6.214, me 30 viktima të regjistruara brenda ditës së fundit.

Vendi po ashtu regjistroi 1.010 pacientë të tjerë që fituan betejën kundër pandemisë COVID-19, duke e çuar në 163.070 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga virusi.

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut numri i rasteve aktive me COVID-19 është 13.166.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vend

Kategoritë
LajmeRajoni